niedziela, 19 lutego 2012

TOP 10 najlepszych gier na Androida

Gry na platformę Android
Popularna platforma mobilna Android staje się coraz ważniejsza, również jeśli chodzi o gry. Mobilne gry. Oczywiście nie mam na myśli tworzenia religii z popularnych tytułów. Chodzi tylko o zabicie czasu w pociągu, na nudnych zajęciach, czy u lekarza. Poniższą listę, uporządkowaną alfabetycznie, sporządziłem w oparciu o własne doświadczenia. Każdą z gier indywidualnie sprawdziłem i naprawdę każda z nich bardzo mnie wciągnęła. Z tego powodu postanowiłem podzielić się swoją listą publicznie, na blogu...

Gra Angry Birds na Androida
Angry Birds
Angry Birds - tej gry raczej nie trzeba przedstawiać posiadaczom telefonów z Androidem. Dostępna w wielu odmianach, sezonach i wersjach gra od dawna już podbija serca swoich graczy. Wściekłe ptaki atakują świnie, które przetrzymują ich jaja. Brzmi to może nieco dziwnie, ale są środowiska, w których wystrzeliwanie za pomocą procy tych pociesznych stworzeń jest elementem rywalizacji między działami całkiem poważnych firm i instytucji. Naprawdę. ;-)

Pobierz: Angry Birds
Gra Apparatus na Androida
Apparatus
Apparatus - zwiększająca ostatnio swoją popularność gra logiczna, która polega na takim (dowolnym) wykorzystaniu elementów dostępnych na planszy, aby niebieska kulka znalazła się w niebieskim koszyku. Gra bardzo trudna, wymagająca dużej wyobraźni. Poszczególne łamigłówki posiadają wiele rozwiązań i praktycznie nie ma dwóch takich samych solucji do tego samego poziomu.

Pobierz: Apparatus
Gra Asphalt 6 HD na Androida
Asphalt 6 
Asphalt 6 HD - dostępna za darmo na platformie Samsung Apps gra w wyścigi samochodowe. Ładna grafika, realny postęp gry, możliwe sztuczki i ulepszenia. Pozycja dobra dla fanów serii Need For Speed. Na pewno dostarczy wiele emocji, szczególnie na dużym ekranie Galaxy Note.

Pobierz: Asphalt 6 HD
Gra Cut The Rope na Androida
Cut The Rope
Cut the Rope - po prostu genialna gierka, polegająca na tym, aby dyndający na linie cukierek wpadł do paszczy sympatycznego, zielonego stworka, który znalazł się pod drzwiami gracza w kartonowym pudełku z napisem "Feed with candy".

Czy wierni gracze zauważyli, że kliknięcie cukierka na ekranie startowym gry powoduje jego zmianę np. na lody lub ciastko? ;-)

Pobierz: Cut The Rope

Gra GTA III na Androida
GTA III
GTA III - doskonale znana użytkownikom komputerów PC gra, przed którą niejeden z nich spędził noc lub dwie wcielając się w ciemne charaktery, rozbijając lub kradnąc samochody i uciekając przed policją... Pozycja po prostu kultowa. Na Galaxy Note polecam grać z użyciem klasycznej klawiatury PC (może być bezprzewodowa) podpiętej za pomocą przewodu USB OTG.

Pobierz: GTA III
Gra Jelly Defense na Androida
Jelly Defense
Jelly Defense - bardzo uzależniająca gra typu tower defense. Dla mało wtajemniczonych tłumaczę - chodzi o to, aby za zdobywane pieniądze stawiać wieże, które obronią skarbiec przed stworkami chcącymi go obrabować. Stworki są różne i różne są też niszczące je wieże. Naprawdę warto dać się wciągnąć w świat tej gry tym bardziej, że nie jest ona ani prosta, ani krótka.

Pobierz: Jelly Defense

Gra Osmos HD na Androida
Osmos HD
Osmos HD - doskonale znana z produktów Apple gra z genialną, chilloutową ścieżką dźwiękową. Napis "Best with headphones", który pojawia się przy uruchomieniu, naprawdę został tam umieszczony nie bez przyczyny. Tylko dobrej klasy słuchawki potrafią w pełni oddać klimat gry, w którym gracz tonie z każdym pokonanym poziomem. Gra jest rozbudowana i w miarę zdobywania doświadczenia coraz trudniejsza. Chodzi w niej o to, aby "pożerać" mniejsze materie i uważać na większe krążące dookoła...

Pobierz: Osmos HD
Gra Slice it! na Androida
Slice it!
Slice it - bardzo dobra gra, która wymusza logiczne myślenie. Polega na tym, aby dzielić kolejne kształty na podaną ilość kawałków, które muszą być mniej więcej takiej samej wielkości. Brzmi łatwo, ale gra wcale do łatwych nie należy. Denerwują jedynie reklamy - nawet w czasie gry potrafią pojawić się popupy...

Pobierz: Slice it!Gra Where's My Water? na Androida
Where's My Water?
Where's My Water - kultowa gra, obecnie bodajże nr 1 na liście najbardziej popularnych gier na platformę Android. Trzeba w niej tak kopać dziury i robić ścieżki tak, aby woda spływająca z rur(y) trafiła do wanny kąpiącego się krokodyla. Należy przy tym zbierać bonusy i uważać na różnego rodzaju zagrożenia. Bardzo wciągająca a jednocześnie prosta fabuła sprawia, że gra dostarcza rozrywki na długi czas. Częste aktualizacje i pojawiające się dodatkowe poziomy pokazują, że producent dba o swoich Klientów.

Pobierz: Where's My Water

Gra World Of Goo na Androida
World Of Goo
World Of Goo - najlepsze wypadło na koniec... Doskonale znana z innych platform, genialna, a wręcz fantastyczna gra z cudowną, klimatyczną muzyką. Polega na tym, aby "gluty", które zwykle są na dole, zostały wciągnięte do rury, która zwykle jest na górze. Oczywiście mnogość poziomów i wariantów ich przejścia jest po prostu niesamowita, przez co do każdego wyzwania w grze należy podejść indywidualnie. Sama aplikacja, choć obecnie już nieco poprawiona, posiada drobne błędy w tłumaczeniu i niedociągnięcia związane z polskimi znakami, które jednak w ogóle nie przeszkadzają w zabawie...

Pobierz: World Of Goo

1 komentarz:

  1. Grałem na telefonie w gta III i powiem szczerze że bardzo fajna gierka :)

    OdpowiedzUsuń