środa, 27 stycznia 2010

Nowa słuchawka: HTC HD2

Przyzwyczajeni do systematycznego robienia nas w konia przez naszego firmowego operatora (z którym łączy nas coraz mniej) zdziwiliśmy się, gdy nadeszła informacja, że telefony zamówione w listopadzie 2009 przyjdą do nas lada dzień... I (pomijając w tym miejscu potok przekleństw) faktycznie przyszły - wczoraj razem z kolegą Jakubem i Adamem weszliśmy w posiadanie nowiutkich HTC HD2.

Ponieważ Jakub napisał już krótko o pierwszych wrażeniach po kilku godzinach użytkowania nowego telefonu, ja dorzucę tylko (może mało elokwentnie), że telefon jest po prostu zajebisty. :)

Rozwiązaniem zagadki typu MOF (spostrzegawczy Czytelnik zauważy, że chodzi o tzw. efekt Mystery of Forest czyli "Tajemnica puszczy" lub "Zagadka lasu" - przyp. tłum.) z Operą i plusowymi śmieciami (brand) jest pobranie ustawień połączenia z Internetem via "Start" -> "Ustawienia" -> "Sterowanie bezprzewodowe" -> "Połączenia danych" oraz zaptaszenie opera:config -> "Developers Tools" i opera:config -> "Network" -> "Conn Mgr Detect Network". Po takiej operacji robimy restart Opery i voila, choć należy zaznaczyć, że Opera przy łączeniu nie bierze pod uwagę wyjątków dodanych w "Start" -> "Ustawienia" -> "Menu" -> "Więcej" -> "Połączenia" -> "Połączenia" -> "Zaawansowane". Nad rozwiązaniem tego problemu raczej nie będę pracował, gdyż taka opcja nie jest mi aż tak bardzo potrzebna. Oczywiście zależnie od możliwości i konfiguracji można zaznaczyć, że nasz prywatny APN jest również wyjściem do Internetu - wtedy Opera nie ma zbyt wiele możliwości i będzie pchać ruch przez co jej się wskaże...

Podsumowując (w skrócie): telefon jest bardzo fajny, ale za cenę rynkową na pewno bym go nie kupił. Jeśli ktoś nie ma możliwości wymiany telefonu np. u operatora, to radzę poczekać z zakupem kilka miesięcy, aż ceny spadną. Osoby użytkujące inne słuchawki HTC w środowisku HD2 poczują się jak w domu. Ekran pojemnościowy jest ogromny, ale nie ma rysika. Można dokupić jakieś patyki na Allegro do tego typu ekranów, ale np. ja nie odczuwam takiej potrzeby (poza tym nie ma gdzie tego nosić). Bateria podobno ma trzymać minimum dwa dni przy intensywnej zabawie telefonem i chyba faktycznie tak będzie. Tańczy, śpiewa i gotuje. Ciężko do niego kupić kaburę do paska. Wygodny. Duży. Najtrudniej z niego jest zadzwonić i napisać SMS-a, ale jest super. Polecam. :)

8 komentarzy:

 1. U siebie opisałem jak w całości pozbyć się brandowania i nadal mieć spolszczenie poprzez Sunnysoft Interwrite Pro

  http://blog.jakub.kasprzycki.name/2010/01/htc-hd2-upgrade-firmware-hacking.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Czesc. Mam problem na tym etapie "oraz zaptaszenie opera:config-> ... -> Conn Mgr Detect Network" Nie mam tych opcji u siebie. Po nacisnieciu na Polaczenia danych mam tylko wybor kraju i operatora. Prosze o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć. :) Faktycznie, w nowej Operze najwyraźniej się to zmieniło. Jakiej używasz? Można to sprawdzić w "opera:about". W wersji 9.7 build 35810 opcja którą trzeba zaznaczyć to "opera:config" -> "Network" -> "Conn Mgr Auto Detect Network". Nie jestem jakimś ekspertem, ale nie widziałem jeszcze Opery Mobile, która by nie miała tej opcji. U mnie jest to szósta pozycja od góry w sekcji "Network", zaraz pod "Conn Mgr Attempt Timeout" i nad "Conn Mgr Destination GUID Index".

  Po zaznaczeniu w/w i wystarczy wybrać preferowany punkt dostępu (prawdopodobnie "internet") w "Start" -> "Ustawienia" -> "Menu" -> "Więcej" -> "Połączenia" -> "Połączenia" -> "Zaawansowane" -> "Wybierz sieci" i uruchomić ponownie Operę.  Jeśli naprawdę nie znajdziesz takiej opcji, co wydaje mi się dziwne, to na 100% pomoże wgranie oryginalnego ROM-u HTC. Nie tracisz przy tym gwarancji - po prostu uaktualniasz oprogramowanie i telefon budzi się do życia jak nowy (tak, jak chciało tego HTC, a nie Plus).

  OdpowiedzUsuń
 4. Można też spróbować ręczniej edycji pliku konfiguracyjnego Opery - patrz forum XDA-Developers... Plik będzie siedział pewnie w "My Device\Windows\Opera9" albo "My Device\Application Data\Opera".

  P.S.: Na pewno wiesz o co chodzi z "opera:config"? Trzeba tę frazę wpisać w pasku adresu (z pominięciem "http" i cudzysłowów). Wiem że to proste, ale wolę dopytać. :P

  OdpowiedzUsuń
 5. To działa, dzięki !!!

  OdpowiedzUsuń
 6. pewnie że działa. Dobra robota Lukasz.

  OdpowiedzUsuń
 7. witam
  niestety po wpisaniu opera:config mam tylko Help i nic więcej w nic tam niema pomocy

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzieki za rozwiazanie problemu! P.S. byl nadzwyczaj pomocny ;)

  OdpowiedzUsuń