sobota, 5 września 2009

HTC Touch Diamond firmware hacking #3 - Energy ROM

Zabaw z HTC ciąg dalszy... Ze względu na błędy w oprogramowaniu DonSalari postanowiłem jeszcze trochę poeksperymentować i wypróbowałem chyba wszystkie sensownie wyglądające ROM-y do HTC Touch Diamond. Zatrzymałem się na Energy ROM w wersji Standard. Jest OK, choć pewnym problemem wydaje się być ilość wolnej pamięci operacyjnej. Niestety jest to koszt uruchamiania najnowszych rozwiązań na już nie najnowszym telefonie...

Aby zmniejszyć użycie pamięci można zastosować kilka sztuczek, które można znaleźć na forum xda-developers. Wchodzimy w Start => Utilities => Tweaks => Diamond Tweak i zmieniamy:
  • Zmiana klawiatury z HTC na Windows Mobile: 1. Call, 1.8 Phone Pad Style (zmiana na "Windows Mobile standard")
  • Wyłączenie animacji podczas uruchamiania: 12. Startup, 12.1 Startup Animation (zmiana na "Disabled")
  • Wolniejsza grafika TF3D: 14. TouchFLO 3D, 14.3 Graphic Fluidity (zmiana na "Normal")
  • Mniejsze pamięci podręczne itp.: 18. Performance - Energy, 18.1 File System Cache (zmiana na "Disabled"), 18.2 File System Filter Cache (zmiana na "Disabled"), 18.3 GDI/Font Cache (zmiana na "Normal")
Dodatkowo można wyłączyć menedżera zadań w Settings => System => Task Manager, zakładka "Button": zmiana "Enable Quick Menu on Today screen" (należy odznaczyć ten checkbox). Zaleca się także czyszczenie pamięci, np. za pomocą programu cleanRAM, w którym polecam ustawienie harmonogramu z oczyszczaniem pamięci na poziomie 2 co godzinę.

W moim przypadku przy w/w ustawieniach (pozostałem jedynie przy klawiaturze HTC) wolna pamięć oscyluje w granicach 15-22% przy normalnym użytkowaniu. Jedynie Opera potrafi zaburzyć ten stan, ale to już nie wina HTC ani Energy ROM-u...

1 komentarz:

  1. No nie mów, że telefon, który miał raptem kilkanaście m-cy temu premierę, jest już przestarzały. A jakie to są te 'najnowsze rozwiązania'?

    OdpowiedzUsuń