środa, 11 marca 2009

Nowa słuchawka

Miałem już dosyć N95-2, po prostu... Konieczność posiadania zainstalowanych wielu aplikacji aby telefon mógł służyć do tego do czego miał mi służyć oznaczała spowolnienie jego pracy i wydłużenie czasu uruchamiania oraz reakcji na zdarzenia, co w pewnym momencie zaczęło mi przeszkadzać. Jak wiadomo trudne problemy pozostawione same sobie stają się jeszcze trudniejsze, a jako że z telefonem nie robiłem kompletnie nic (bo jeszcze znów jak kiedyś zacznie się pokazywać "Contact Service" bez powodu) to koniec mógł być jeden - zapadła decyzja o zmianie słuchawki.

Od jakiegoś czasu na rynku telefonów komórkowych dzielnie walczy firma High Tech Computer, znana lepiej jako HTC. Trzeba przyznać że jej to wychodzi - wystarczy spojrzeć na modele Touch Pro, Touch Diamond, Dream i podobne. Współpraca z Google i Sony Ericssonem jak widać wychodzi tej firmie na plus...

Może wystarczy wstępu. Przejdźmy do konkretów. Zakupiłem ważący 110 g model Diamond, który w standardzie ma 192 MB pamięci RAM, 256 MB pamięci ROM i wewnętrzną pamięć 4 GB na pliki Użytkownika. Dotykowy wyświetlacz 2,8" o rozdzielczości 480x640 znacznie ułatwia pracę ze zdalnym pulpitem/vnc, jednak o komfortowym klikaniu nie może być mowy. Wyposażenie Diamonda w Windows Mobile 6.1, procesor Qualcomm MSM7201A 528 Mhz, ActiveSync (synchronizacja Outlook/Exchange), HDSPA 7.2 Mbps, push e-mail, GPS oraz WiFi to naprawdę dobry pomysł. W/w funkcje jasno określają, że jest to telefon do zastosowań biznesowych - nie zabawka. Minusy tego modelu to brak slotu na kartę pamięci i zdecydowanie za słaba bateria, choć można dokupić lepszą (wraz z większą klapką) o pojemności 1340 lub 2400 mAh, na co z pewnością z czasem się skuszę. Plusy wymieniłem, chociaż pragnę jeszcze podkreślić rewelacyjne działanie systemu GPS i nieocenioną możliwość ładowania telefonu via USB.

Generalnie polecam, choć wyszedł dziwny temat - znikające (automagicznie przestawiające/wyłączające się) niektóre dźwięki i powiadomienia. Niezbędny okazał się program CeRegedit i zasoby forum XDA-Developers, aby wszystko wróciło do normy. Z ciekawostek - zestaw do auta zmontowałem sobie ze zwykłego, uniwersalnego uchwytu do telefonu, uniwersalnej ładowarki samochodowej USB oraz kabelka Speed-link SL-4714 który promowany jest jako dedykowany przewód do... PlayStation Portable. ;)

2 komentarze:

 1. Od listopada 2008 jestem zadowoloną posiadaczką modelu HTC Touch Pro HD i cieszy mnie, że Ty również zdecydowałeś się na słuchawkę tej firmy.
  Świetna jakość, bardzo solidne wykonanie, super bateria, no i oczywiście wszystko o czym można sobie zamarzyć jest gotowe do użycia i o dziwo...działa bez zarzutu.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Ktoś z dawnych czasów.

  OdpowiedzUsuń
 2. No masz, a ja ciągle nie wiem kto ze starych znajomych nawiedza aktualnie hrabstwo Hampshire... ;)

  OdpowiedzUsuń